В останнє десятиріччя надзвичайно активно розвивається ідея здорового способу життя.

Ведення здорового способу життя стало не просто корисним для здоров'я заняттям, воно стало модою, до якої щодня приєднуються сотні людей. Особливу популярність набирає бажання мати гарне і струнке тіло, яке додасть впевненості людині. Дівчата сідають на дієти в прагненні скинути зайві кілограми, зменшити свою талію і зробити м'язи підтягнутими і пружними.

Чоловіки ж купують абонементи в тренажерні зали з метою збільшити м'язові обсяги і зробити тіло рельєфним.


Основи тренувань для початківців

Але чому часто трапляється так, що людина, прийшовши в зал і почавши займатися, через якийсь час кидає тренування, оскільки дивлячись у дзеркало не бачить ніяких результатів?


У цій статті ми поговоримо про основні помилки новачків в тренажерному залі, обговоримо основні моменти, які допоможуть на шляху до мети, і розберемо кілька прикладів тренувальних програм, які є оптимальними при наборі м'язової маси, а також розберемо основні аспекти тренінгу для дівчат.


Помилки новачків в спортзалі

Отже, уявімо звичайного хлопця, який прийшов в тренажерну залу з бажанням набрати м'язову масу. Що найчастіше відбувається? Найчастіше молоді хлопці відразу йдуть тренувати руки, а саме біцепси, адже біцепси є найвідомішим м'язом в людському тілі і саме їх молоді люди намагаються збільшити в першу чергу. Далі йде черга пресу, оскільки цими заповітними «кубиками» можна похвалитися на пляжі перед дівчатами. І виходить, що тренування триває приблизно дві години і весь цей час наш хлопець тренує тільки біцепси і прес. Цю картину можна спостерігати в тренажерних залах кожен день. Такий підхід до тренувань є в корені неправильним.


Назвемо кілька найгрубіших помилок новачків, що заважають їм прогресувати:

  • неправильний тренінг
  • недостатнє або неправильне харчування
  • ігнорування режиму сну.

Вирішивши набрати м'язову масу, необхідно підібрати оптимальну програму тренувань, а також харчування.

Новачкові з непідготовленим організмом, часті тренування не принесуть користі. Досить трьох тренувань на тиждень, тому що м'язи ростуть не в тренажерній залі, а під час відпочинку, коли людина отримує достатню кількість білків, жирів і вуглеводів.

Якщо ж навантажувати своє тіло кожен день - м'язи не будуть встигати відновлюватися і про жадане зростання можна забути. Також необхідно розуміти, що м'язи почнуть рости, тільки якщо ви будете тренувати все тіло. Будь-яку одну м'язову групу накачати не вийде.

Кожне тренування повинне включати в себе базові вправи. Базовими називаються вправи, що включають в роботу більше одного суглоба, тобто сюди відносяться різні жими і тяги. Кількість ізолюючих вправ слід звести до мінімуму, на початкових етапах можна обійтися і без них зовсім.


Програма тренувань триденний сплати


Взагалі, класичною тренувальною схемою є триденний спліт. Наприклад, в перший день тренуються спина і біцепс, у другий день груди і трицепс, в третій ноги і плечі.

Отже, ми розібрали основи тренінгу для чоловіків. Настав час перейти до тренінгу для жінок.


Тренування в тренажерному залі для жінок-початківців.


Насправді в тренуваннях жінок все набагато легше. Природно, що їх тренування не вимагають підняття великих ваг. Дівчатам, на відміну від чоловіків, не потрібно ставати сильнішими і виконувати великі обсяги навантажень. Та й кількість занять не повинна перевищувати трьох на тиждень, вистачить двох тренувань.


Якраз, тому тренування для жінок зазвичай діляться на два види. У першому випадку тіло ділиться на верх і низ, наприклад, у вівторок тренується верх тіла, а в п'ятницю низ. У другому випадку обидві тренування проходять в стилі "full body", де за один раз опрацьовується все тіло.


Отже, ми поговорили про основні помилки новачків в тренажерних залах, розібрали важливі моменти тренінгу для початківців та обговорили кілька прикладів тренувальних схем, які підійдуть будь-якій людині, яка вперше прийшла до спортивної зали.

Виконуючи все грамотно і правильно, дотримуючись режиму харчування, відпочинку і тренувань, ви досягнете значних результатів, які помітять все.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Найновіші статті

Українське спортивне харчування  - українське?

Українське спортивне харчування - українське?

Нікого не здивує той факт, що імпортне (американське, європейське) спортивне харчування в Україні користується більшим попитом за вітчизняне.Цьому є багато пояснень. Основні з них:-    ..

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Для чого потрібен бустер тестостерону?Сама назва говорить про те, що дана група добавок необхідна для підвищення рівня ендогенного (власного) тестостерону. Основними ефектами тестостерону в чоловічому..

Як швидко накачати прес

Як швидко накачати прес

Прес «кубиками» швидко? Так, можливо.Почнемо з розчарування (воно буде в статті одне)! Якщо кожен день по 15 хвилин качати прес, то кубики можуть з'явитися тільки в очах :)«Сушити» прес окремо від реш..

Популярні Статті

Правильне тренування грудей

Правильне тренування грудей

Кожен чоловік, що тренуэться бажає мати розвинены грудні м'язи.  Розвинені грудні м'язи свого роду - візитна картка, яка відразу ж заявляє про те, що людина веде активний спосіб життя. До всього ..

Эфект плато

Эфект плато

Якщо ви зайшли в глухий кут і більше не прогресуєте, але бажаєте перейти на новий рівень, скористайтеся нашими рекомендаціями по боротьбі із застоєм в тренуваннях і приготуйтеся до змін!Тренувальне пл..

Вибір спортивного харчування

Вибір спортивного харчування

     М'язова маса будується на основі речовин, що надходять до організму людини. Тому кожна людина, яка має на меті зміцнити м'язи, повинна слідувати індивідуальній програмі тренувань, ..

Кільцеве тренування

Кільцеве тренування

     Останнім часом, завдяки популяризації кроссфіту, кільцеве тренування набуло широкого розповсюдження в тренувальному процесі. Заняття по кільцевому тренінгу, проводять таким чином, ..