Категорії

     М'язова маса будується на основі речовин, що надходять до організму людини. Тому кожна людина, яка має на меті зміцнити м'язи, повинна слідувати індивідуальній програмі тренувань, дотримуватися дієти і, звичайно ж, приймати правильне спортивне харчування. Грамотно підібране спортивне харчування - ключ до швидкого досягнення бажаних обсягів м'язів. Саме тому його підбору слід приділяти особливу увагу.


Поради щодо вибору спортивного харчування

Для прискорення процесу набору м'язової маси необхідно вживати найважливіші поживні речовини - протеїни, жири, вуглеводи. Крім того, слід забезпечити надходження до організму вітамінів, мінералів і амінокислот - елементів, які сприяють правильному обміну речовин. У базовий набір спортивного харчування, який потрібно вживати незалежно від цілей тренувань, входять такі препарати:

   Амінокислотний комплекс BCAA, що складається з лейцину, ізолейцину і валіну. Ці три амінокислоти з розгалуженими ланцюжками складають 1/3 м'язового білку і стимулюють синтез глютамину. Необхідні для набору сухої м'язової маси, спалювання жиру, а також захисту м'язової тканини від руйнування (катаболізму).


    Мультивітаміни. Збагачення харчування спортсмена вітамінними препаратами, необхідно протягом всього року. Вітаміни позитивно впливають на травлення, обмінні процеси, відновлення після навантажень.


   Глютамін - основна амінокислота м'язового білку. У бодібілдингу використовується для захисту м'язових волокон від руйнування. Необхідний для побудови потужної мускулатури.


Підбір спортивного харчування для набору маси


Для збільшення обсягів м'язів використовуються наступні категорії продуктів:


Протеїн.

Незважаючи на наявність декількох видів протеїну - соєвого, казеїнового, яєчного, комплексного - сироватковий протеїн є найкращим вибором з існуючих варіантів (швидко засвоюється + доступна ціна).

Казеїновий більше підходить для схуднення, в чистому вигляді на ринку відсутній, входить до складу комплексних протеїнів.

Яєчний - мабуть, найкращий, але рідкісний вид протеїну на ринку спортивного харчування, зважаючи на складність надання йому споживчих характеристик, наявний, як правило, в складі комплексних білкових продуктів.

Соєвий, пшеничний - не мають повної амінокислотної матриці, необхідної для побудови м'язів.


Комплексний - часто погано засвоюється організмом через змішування білків з великою відмінністю в швидкості розщеплення (сироватковий + казеїн; будь-який рослинний + будь-який тваринний). Окрім росту м'язів, вживання протеїнів сприяє зміцненню кісток і відновленню тканин, підвищенню імунітету а також перешкоджає процесу катаболізму.


Сироватковий протеїн: представлений на ринку в трьох формах:

  • концентрат,
  • ізолят,
  • гідролізат.

Останній, з огляду на високу вартість і доведену неефективність, практично відсутній на ринку.

Ізолят - прийнято вважати найкращою формою, з огляду на більш високий відсоток білку (до 93%).

Концентрат - найширша група, представлена ​​на ринку з вмістом 50 - 85% білку. З огляду на збереження при виробництві природних субфракций сироваткового білку, концентрат (КСБ) є найкориснішим для організму.


Гейнер. Ця білково-вуглеводна добавка забезпечує набір додаткових калорій.

Порада. Не варто вибирати гейнери з високим вмістом вуглеводів. Вуглеводи не повинні сильно перевищувати кількість білку у складі продукту.


Передтренувальні комплекси, до складу яких входить кофеїн або геранамін, готують м'язи перед тренуванням і стимулюють їх роботу.


Креатин. Завдяки цій добавці поліпшується витривалість м'язів, зростає сила і м'язова енергія спортсмена. Найкращим вибором стане креатин моногідрат, який випускається у формі порошку, капсул і таблеток.


Таким чином, правильне вживання перерахованих вище добавок сприятиме зростанню м'язової маси, поліпшенню витривалості атлета.

Проте дози вживання добавок індивідуальні для кожного спортсмена. Тому заздалегідь слід скласти персональну норму поживних елементів, які надходять до організму з урахуванням поступового збільшення калорійності раціону. Однак, добова калорійність білку повинна складати 20-30%, вуглеводів - 50-60%, жирів -10-20%.




Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре