Останнім часом, завдяки популяризації кроссфіту, кільцеве тренування набуло широкого розповсюдження в тренувальному процесі. Заняття по кільцевому тренінгу, проводять таким чином, щоб за одне заняття, впливати на всі групи м'язів (ноги, руки, спину, а також м'язи черевного преса). При цьому комплекс повинен становити не більше 10 вправ, і не більше 2-3 кіл.


Кругова тренування в тренажерному залі

2 типа кільцевих тренувань:

  • функціональне кільцеве тренування (тренування з кроссфіту);
  • силове кільцеве тренування (тренування в тренажерному залі).


Функціональне кільцеве тренування, на відміну від силового, може проводитися як вдома, так і в тренажерній залі. Звичайно, можна і вдома обладнати кімнату громіздкими дорогими тренажерами і штангами, але погодьтеся, що далеко не у кожного є така можливість. При функціональному круговому тренінгу спортсмен виконує сет з декількох вправ в певній послідовності, який утворює одне коло.


При цьому потрібно намагатися закінчити коло за більш короткий проміжок часу. Прогресом вважається виконання сету з вправ, за менший проміжок часу або виконання більшої кількості вправ, за той же час.

Пауза відпочинку між вправами мінімальна. В основному відпочинок відбувається при переході від однієї вправи до наступної. Для даного виду тренування, в основному використовуються вправи з власною вагою (віджимання на брусах, підтягування на перекладині, віджимання від підлоги, різні стрибки, присідання та інші вправи), а також може застосовуватися невеликий спортивний інвентар - скакалки, фітболи, еспандери, гумові джгути .

Основною перевагою функціонального тренування є розвиток серцево - судинної системи, загальної та силової витривалості, гнучкості, спритності та інших позитивних якостей за відносно короткий час. Через велику енергоємністі, тривалість такого тренінгу становить не більше 30-40 хв. Ще однією перевагою такого тренування, є швидке позбавлення від підшкірного жиру і рівномірне нарощування сухої м'язової маси.


Силове кільцеве тренування проводиться в тренажерній залі і може застосовуватися для різних цілей: наприклад в бодібілдингу, в рамках періодизації для подолання плато, або для більш швидкого позбавлення від підшкірного жиру в період «сушки», і наданню м'язам рельєфності. Такий тип тренінгу відмінно підійде атлетам-початківцям, особливо якщо в комплексі використовуються базові многосуставние вправи. Тільки через рік або півтора можна переходити до спліт програм.


Принцип виконання вправ приблизно такий же, як і при функціональному тренінгу. Обираються кілька тренажерів для різних м'язових груп, які потім по черзі  опрацьовуються. Кількість вправ і кіл, залежить від підготовки атлета. Вага на тренажері або штанзі, повинна бути не більше 60% від разового повторення, час під навантаженням не більше хвилини. Відпочинок між вправами такий же, як і при функціонально тренінгу.


Висновок

Якщо вашими пріоритетами є розвиток серцево-судинної системи, витривалості, спритності і швидкості, а також якщо ви не майте можливості відвідувати тренажерний зал, в такому випадку функціональний тренінг - це те, що вам потрібно. Якщо ж ви більше зацікавлені в створенні міцного, великого і м'язистого тіла, то звичайно без тренажерного залу вам не обійтися.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Найновіші статті

Українське спортивне харчування  - українське?

Українське спортивне харчування - українське?

Нікого не здивує той факт, що імпортне (американське, європейське) спортивне харчування в Україні користується більшим попитом за вітчизняне.Цьому є багато пояснень. Основні з них:-    ..

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Для чого потрібен бустер тестостерону?Сама назва говорить про те, що дана група добавок необхідна для підвищення рівня ендогенного (власного) тестостерону. Основними ефектами тестостерону в чоловічому..

Як швидко накачати прес

Як швидко накачати прес

Прес «кубиками» швидко? Так, можливо.Почнемо з розчарування (воно буде в статті одне)! Якщо кожен день по 15 хвилин качати прес, то кубики можуть з'явитися тільки в очах :)«Сушити» прес окремо від реш..

Популярні Статті

Правильне тренування грудей

Правильне тренування грудей

Кожен чоловік, що тренуэться бажає мати розвинены грудні м'язи.  Розвинені грудні м'язи свого роду - візитна картка, яка відразу ж заявляє про те, що людина веде активний спосіб життя. До всього ..

Эфект плато

Эфект плато

Якщо ви зайшли в глухий кут і більше не прогресуєте, але бажаєте перейти на новий рівень, скористайтеся нашими рекомендаціями по боротьбі із застоєм в тренуваннях і приготуйтеся до змін!Тренувальне пл..

Вибір спортивного харчування

Вибір спортивного харчування

     М'язова маса будується на основі речовин, що надходять до організму людини. Тому кожна людина, яка має на меті зміцнити м'язи, повинна слідувати індивідуальній програмі тренувань, ..

Кільцеве тренування

Кільцеве тренування

     Останнім часом, завдяки популяризації кроссфіту, кільцеве тренування набуло широкого розповсюдження в тренувальному процесі. Заняття по кільцевому тренінгу, проводять таким чином, ..