Останнім часом, завдяки популяризації кроссфіту, кільцеве тренування набуло широкого розповсюдження в тренувальному процесі. Заняття по кільцевому тренінгу, проводять таким чином, щоб за одне заняття, впливати на всі групи м'язів (ноги, руки, спину, а також м'язи черевного преса). При цьому комплекс повинен становити не більше 10 вправ, і не більше 2-3 кіл.
Кругова тренування в тренажерному залі
2 типа кільцевих тренувань:
- функціональне кільцеве тренування (тренування з кроссфіту);
- силове кільцеве тренування (тренування в тренажерному залі).
Функціональне кільцеве тренування, на відміну від силового, може проводитися як вдома, так і в тренажерній залі. Звичайно, можна і вдома обладнати кімнату громіздкими дорогими тренажерами і штангами, але погодьтеся, що далеко не у кожного є така можливість. При функціональному круговому тренінгу спортсмен виконує сет з декількох вправ в певній послідовності, який утворює одне коло.
При цьому потрібно намагатися закінчити коло за більш короткий проміжок часу. Прогресом вважається виконання сету з вправ, за менший проміжок часу або виконання більшої кількості вправ, за той же час.
Пауза відпочинку між вправами мінімальна. В основному відпочинок відбувається при переході від однієї вправи до наступної. Для даного виду тренування, в основному використовуються вправи з власною вагою (віджимання на брусах, підтягування на перекладині, віджимання від підлоги, різні стрибки, присідання та інші вправи), а також може застосовуватися невеликий спортивний інвентар - скакалки, фітболи, еспандери, гумові джгути .
Основною перевагою функціонального тренування є розвиток серцево - судинної системи, загальної та силової витривалості, гнучкості, спритності та інших позитивних якостей за відносно короткий час. Через велику енергоємністі, тривалість такого тренінгу становить не більше 30-40 хв. Ще однією перевагою такого тренування, є швидке позбавлення від підшкірного жиру і рівномірне нарощування сухої м'язової маси.
Силове кільцеве тренування проводиться в тренажерній залі і може застосовуватися для різних цілей: наприклад в бодібілдингу, в рамках періодизації для подолання плато, або для більш швидкого позбавлення від підшкірного жиру в період «сушки», і наданню м'язам рельєфності. Такий тип тренінгу відмінно підійде атлетам-початківцям, особливо якщо в комплексі використовуються базові многосуставние вправи. Тільки через рік або півтора можна переходити до спліт програм.
Принцип виконання вправ приблизно такий же, як і при функціональному тренінгу. Обираються кілька тренажерів для різних м'язових груп, які потім по черзі опрацьовуються. Кількість вправ і кіл, залежить від підготовки атлета. Вага на тренажері або штанзі, повинна бути не більше 60% від разового повторення, час під навантаженням не більше хвилини. Відпочинок між вправами такий же, як і при функціонально тренінгу.
Висновок
Якщо вашими пріоритетами є розвиток серцево-судинної системи, витривалості, спритності і швидкості, а також якщо ви не майте можливості відвідувати тренажерний зал, в такому випадку функціональний тренінг - це те, що вам потрібно. Якщо ж ви більше зацікавлені в створенні міцного, великого і м'язистого тіла, то звичайно без тренажерного залу вам не обійтися.