Якщо ви зайшли в глухий кут і більше не прогресуєте, але бажаєте перейти на новий рівень, скористайтеся нашими рекомендаціями по боротьбі із застоєм в тренуваннях і приготуйтеся до змін!


Тренувальне плато, що ж це?


Вважайте себе щасливчиком, якщо даний стан вам не знайомий. Досягнувши вершин тренувального прогресу, зростання параметрів вашого тіла зупиняється. Найсумніше, що цей стан настає з різних причин, змушуючи відчувати себе пригніченим: часті тренування, занадто низька або навпаки занадто висока калорійність раціону, не часта, або навпаки занадто часта зміна тренувальної програми.

Як зрозуміти входите ви в стан перетренованості або ж у вас застій?


Отже, давайте детально розберемося в цій проблемі, для того щоб знайти правильний вихід з цієї непростої ситуації.


Стан плато, як правило, явище звичайне і не варто переживати, якщо раптом він відбувся саме з вами (тим більше, коли вам під руку потрапила ця стаття і у вас є всі відповіді на цю хвилюючу тему).  Причиною плато є недостатність змін у ваших тренуваннях, відсутність контролю над своїм харчуванням і вашого стану в цілому.

М'язи перестають розвиватися, коли для тіла немає певних установок. Харчування, тренування і відпочинок - інструменти для створення контрольованого стресу, достатнього для зміни фізичних характеристик і показників. За відсутності зіставлення обміну речовин і споживання калорій, які дають заряд енергії для росту м'язів, ви перестанете прогресувати. З'являються почуття перетренованості, які відповідно ведуть до незадоволеності результатом.

Отже, ви зараз перебуваєте в цьому стані і головна порада - просто подолати це почуття, ніби його й зовсім не було. І це буде найвірнішим рішенням для вас, а також доведеться змінити програму тренувань. За необхідності внесіть новий елемент, адже наше тіло дуже чутливо до навіть незначних змін в техніці і тренувальному процесі в цілому. Дотримуючись цих рекомендацій, виходу із застою буде добитися легко.


Симптоми плато

1. Раптові втрати силових показників. Тепер вага, з якою ви працювали раніше, для вас не під силу. Ви стаєте слабкіше, тому ваше тіло не здатне відновлюватися належним чином.


2. Відсутність мотивації. Причинами можуть стати ваші особисті переживання, вам необхідно відстоювати свої інтереси, однак якщо ви не відчуваєте подібного, швидше за все це пов'язано все ж зі станом перетренованості. Ваше тіло ослабло і це свідчить лише про те, що мозок отримує сигнал від тіла: "Припинити тренування. Нам потрібно відновлюватися! » І наш вам порада відмовитися від звичних тренувань, так як долати застої і тренуватися далі не легко. Відпочинок тут необхідний.


3. Недолік агресії до заліза. Якщо замість агресії ви стаєте буркотуном і у вас стан пригніченості, це свідчить лише про те, що пора перестати ходити до зали на якийсь час і дати тілу відпочинок. Потрібно вміти розрізнити простий невдалий день, який вплинув на тренування всього раз і постійний стан такого плану. Якщо він з'являється занадто часто, вважайте це сигналом.


4. Зниження апетиту. За умови хороших навантажень ви будете відчувати почуття апетиту протягом дня. Однак при втомі апетит знижується. М'язові рецептори «втомлюються» і більше не можуть брати калорії, відправляючи їх до м'язів для зберігання глікогену.

Основною «фонової програмою» комп'ютера нашого тіла - мозку, є робота на виживання. І при кожному стресі вище допустимого рівня (індивідуально у кожної людини) мозок переводить тіло в режим економії енергії. Як стимулювати зростання в м'язах?


Фокус в тому, що б змусити організм не тільки відновлюватися, а й будувати нові м'язові волокна. Ми день за днем ​​приходимо в зал і даємо одне і те ж навантаження на наше тіло, а прийшовши через тиждень, наприклад: ми надамо ще більший стрес і наше тіло знову буде адаптуватися до нового стресу, відповівши зростанням м'язової маси, так як йому нічого не залишається, адже приймати той же стрес він не хоче.

Відповідати зростаннями м'язи будуть лише в тому випадку, якщо ви почнете піддавати їх стресу. Дуже важливо тримати пропорцію в силових навантаженнях для вашого організму. Помилково вважати, що 4 години тренування краще години. Адже прогрес настане тільки при чергуванні навантажень: від абсолютної до відносної.


Планувати тижневі перерви просто необхідно, ми прекрасно розуміємо, що зростання в м'язах і відпочинок речі абсолютно різні і не сумісні, але вважати, що м'язи ростуть тільки при фізичних навантаженнях абсолютно неправильно.


Переваги тижневої перерви

1. Відпочинок і відновлення м'язів

2. Відновлення суглобів

3. Відновлення вичерпаної фізичними навантаженнями нервової системи

4. Повернення в зал зі свіжими мотиваційними думками


Метод повного навантаження

Цей спосіб потрібно додати в свої силові навантаження, підіймаючи вагу з кожним разом все більше, необхідно збільшувати тривалість відпочинку.


Регулярні зміни вправ і їх параметри - найпростіші і доступні для росту м'язів. Сенс не в тому, щоб замінити вправу на іншу, а в зміні техніки до даної впраиі. Не переставайте кидати собі виклик і робити вправи технічно складніше, тому що організм швидко звикає до однієї техніки виконання. Якщо вам не важко, шанси набрати м'язову масу малі.


Як повернутися до звичайного тренувального плану


Немає сенсу збільшувати кількість повторень вправ або ж ускладнювати собі вправи. Весь сенс у тому, щоб нові методи почали впливати на ваші результати і силу.

Тільки в цьому випадку ви зможете, нарешті, повернутися до своїх звичних тренувань, та отримати відмінний результатом без допомоги небезпечних технік.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Найновіші статті

Українське спортивне харчування  - українське?

Українське спортивне харчування - українське?

Нікого не здивує той факт, що імпортне (американське, європейське) спортивне харчування в Україні користується більшим попитом за вітчизняне.Цьому є багато пояснень. Основні з них:-    ..

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Для чого потрібен бустер тестостерону?Сама назва говорить про те, що дана група добавок необхідна для підвищення рівня ендогенного (власного) тестостерону. Основними ефектами тестостерону в чоловічому..

Як швидко накачати прес

Як швидко накачати прес

Прес «кубиками» швидко? Так, можливо.Почнемо з розчарування (воно буде в статті одне)! Якщо кожен день по 15 хвилин качати прес, то кубики можуть з'явитися тільки в очах :)«Сушити» прес окремо від реш..

Популярні Статті

Правильне тренування грудей

Правильне тренування грудей

Кожен чоловік, що тренуэться бажає мати розвинены грудні м'язи.  Розвинені грудні м'язи свого роду - візитна картка, яка відразу ж заявляє про те, що людина веде активний спосіб життя. До всього ..

Вибір спортивного харчування

Вибір спортивного харчування

     М'язова маса будується на основі речовин, що надходять до організму людини. Тому кожна людина, яка має на меті зміцнити м'язи, повинна слідувати індивідуальній програмі тренувань, ..

Кільцеве тренування

Кільцеве тренування

     Останнім часом, завдяки популяризації кроссфіту, кільцеве тренування набуло широкого розповсюдження в тренувальному процесі. Заняття по кільцевому тренінгу, проводять таким чином, ..

Эфект плато

Эфект плато

Якщо ви зайшли в глухий кут і більше не прогресуєте, але бажаєте перейти на новий рівень, скористайтеся нашими рекомендаціями по боротьбі із застоєм в тренуваннях і приготуйтеся до змін!Тренувальне пл..