Кожен чоловік, що тренуэться бажає мати розвинены грудні м'язи.
Розвинені грудні м'язи свого роду - візитна картка, яка відразу ж заявляє про те, що людина веде активний спосіб життя. До всього іншого тренування на грудні м'язи входить в «святу трійцю» та п'ять обов'язкових базових вправ.
Той, хто тренується в залі знає не з чуток, наскільки популярна лава для жиму. Майже завжди поруч з лавою є черга. Так завжди було, так завжди буде.
Чи є якісь особливості або хитрощі в тренуванні грудей? Зараз дізнаємося.
Особливості тренування грудних м'язів
Будова грудних м'язів
Велика грудний м'яз складається з трьох частин: велика частина, мала частина і зубчаста частина.
Велика частина, вона ж передня, надає грудям красивий зовнішній вигляд, але цим її функції не обмежуються. Також передній м'яз допомагає зводити руки всередину, притягувати їх до себе, допомагає людині дихати.
Мала, вона ж задня, знаходиться під передньою грудною, або, вірніше, за нею. Також задіяна в диханні, допомагає відтягувати лопатки вперед і вниз.
Зубчастий м'яз розташована на ребрах, біля самих грудей. Основна його функція - зміцнення корпусу, притиснення лопатки до тулуба.
Як видно, суть тренування полягає в русі рук взад і вперед, русі лопаток. Чудовим прикладом служать віджимання від підлоги широким хватом.
Вправи на розвиток грудних м'язів
Саме чудове вправу для грудей - жим лежачи. При цьому, не тільки горизонтальний, а й вертикальний, з нахилом вгору і з нахилом вниз. Важливо приділяти увагу всім частинам грудей, а не тільки видимій.
Для прокачування малого грудного, тобто заднього, існують такі вправи:
- Жим лежачи на похилій вниз лаві,
- жим гантелей від грудей на похилій вниз лаві,
- віджимання на брусах з нахилом вперед.
Також існує чудова ізолююча вправа - розведення гантелей в сторони на похилій лаві головою вниз.
Щоб прокачати «верхню», саму видиму частину, необхідно використовувати всі ті ж вправи, але з похилою лавою головою вгору. Таким чином, навантаження перейде на передній грудни м'яз.
Також не варто забувати про звичайний жим в положенні лежачи на горизонтальній лаві; в гонитві за красивими і сильними грудьми, необхідно виконувати цю вправу, вона дає навантаження відразу на передній і задній м'язи.
Ще дуже корисний тренажер на груди - кросовер. З його допомогою можна накачати красиві зубчасті, які підкреслять м'язи преса і всього корпусу в цілому, а також зміцнять грудну клітку.
Важливий момент і висновок
Найголовніше не порушувати техніку і не брати занадто велику вагу, це може привести до важких травм, таких як вивих плеча, розрив грудного м'яза.
Ніколи не можна порушувати техніку, це головне. Необхідно опускати гриф прямо під груди, в область сонячного сплетіння.
Серед новачків є поширена помилка, вони опускають гриф занадто високо, занадто близько до горла, через це навантаження падає на плечі, що може привести до важкої травми. Необхідно стежити, щоб лікті не розходилися і були на одній площині, утворювали кут дев'яносто градусів.