Займаючись в тренажерному залі професійно або як любитель, просто для здоров'я та підтримки тонусу, в будь-якому випадку не уникнути кардіотренувань.

Вони потрібні і тим, хто хоче схуднути, і тим, чия мета - підтримка пружності тіла. Однак комусь вони можуть здатися занадто вже одноманітними і нудними. Може так воно і є, але ж і з такої ситуації вихід є. Насправді варіантів кардіотренінгу досить багато. Отже можна обрати той, що більше до душі. Або ж періодично чергувати види аеробного навантаження.


Найпоширенішим і найдоступнішим варіантом кардіонавантаження є, звичайно ж, ходьба. Чудова вона тим, що можна навіть не виділяти спеціально час для тренувань. Адже зовсім нескладно, наприклад, просто вийти на пару зупинок раніше по дорозі на роботу або додому. Або ж паркувати машину не на самій ближній стоянці, а трохи подалі. Краще, звичайно, займатися цим по дорозі додому. Адже в будь-якому випадку це тренування, а не прогулянка і після неї потрібно прийняти душ, і далеко не у всіх є такі зручності на роботі. Почати краще з невеликою дистанції і поступово її збільшувати. Також можна встановити на свій смартфон спеціальну програму, яка буде відслідковувати темп, відстань, що пройдена, час тренування і навіть ландшафт!


Наступний за популярністю вид кардіотренувань - це біг. Принципи контролю тут приблизно такі ж, як і при ходьбі. Звичайно, навантаження тут будуть сильніші, тому цілі ставити потрібно обережніше. Можна починати пробіжки, чергуючи ходьбу і біг. Поступово можна буде збільшувати відстань, яку долаєте бігом або збільшувати дистанцію. Для схуднення дуже хороший інтервальний тренінг: хвилин 10 треба бігти в спокійному темпі або йти швидким кроком, потім прискорення на 30-60 секунд.

Це для початку. Потім прискорення можна робити довше. Що стосується періодичності тренувань, то потрібно робити вихідні дні, щоб уникнути перетренованості. Починати цілком можна з трьох днів на тиждень. Для бігуна-початківця цього буде достатньо.


Ще одна можливість робити кардіотреніровки - еліпсоїд. Зазвичай цей тренажер буває двох видів: з диском спереду і з диском ззаду. Другий варіант зручний тим, що при його використанні навантаження на голеностоп і коліна менше. А на першому більше амплітуда руху ніг. Починати можна з 15-20 хвилин, поступово збільшуючи час і навантаження. Оптимально ходити не менше 40 хвилин (якщо мова йде про спалювання жиру) до години.


Деякі тренажерні зали обладнані гребними тренажерами. Це дуже хороший агрегат для кардіо. Однак, тут важливо дотримуватися правильної техніки веслування. В цьому випадку в роботу включаються майже всі групи м'язів. Але є одне але - може захворіти поперек. Так що греблю можна робити для різноманітності один-два рази на тиждень, решту часу займаючись іншим видом кардіотренувань.


А наостанок кілька слів про степ-платформи. Вони знайдуться в будь-якій тренажерній залі. Та й варіантів ходьби на них багато. Можна складати кілька степ-платформ. А можна тренуватися в такий же спосіб на звичайній сходах.

Починати тут слід з 5-10 хвилин, доводячи до необхідних 40 хвилин. Однак на степах це складніше, ніж, наприклад, при ходьбі або бігу.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Найновіші статті

Українське спортивне харчування  - українське?

Українське спортивне харчування - українське?

Нікого не здивує той факт, що імпортне (американське, європейське) спортивне харчування в Україні користується більшим попитом за вітчизняне.Цьому є багато пояснень. Основні з них:-    ..

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Для чого потрібен бустер тестостерону?Сама назва говорить про те, що дана група добавок необхідна для підвищення рівня ендогенного (власного) тестостерону. Основними ефектами тестостерону в чоловічому..

Як швидко накачати прес

Як швидко накачати прес

Прес «кубиками» швидко? Так, можливо.Почнемо з розчарування (воно буде в статті одне)! Якщо кожен день по 15 хвилин качати прес, то кубики можуть з'явитися тільки в очах :)«Сушити» прес окремо від реш..

Популярні Статті

Правильне тренування грудей

Правильне тренування грудей

Кожен чоловік, що тренуэться бажає мати розвинены грудні м'язи.  Розвинені грудні м'язи свого роду - візитна картка, яка відразу ж заявляє про те, що людина веде активний спосіб життя. До всього ..

Вибір спортивного харчування

Вибір спортивного харчування

     М'язова маса будується на основі речовин, що надходять до організму людини. Тому кожна людина, яка має на меті зміцнити м'язи, повинна слідувати індивідуальній програмі тренувань, ..

Кільцеве тренування

Кільцеве тренування

     Останнім часом, завдяки популяризації кроссфіту, кільцеве тренування набуло широкого розповсюдження в тренувальному процесі. Заняття по кільцевому тренінгу, проводять таким чином, ..

Эфект плато

Эфект плато

Якщо ви зайшли в глухий кут і більше не прогресуєте, але бажаєте перейти на новий рівень, скористайтеся нашими рекомендаціями по боротьбі із застоєм в тренуваннях і приготуйтеся до змін!Тренувальне пл..