Очікування від спортивного харчування
Це питання турбує як новачка "залізної гри", який нещодавно переступив поріг тренажерної зали, але який твердо вирішив "показати їм всім!", так і досвідчених спортсменів.
Однак, питання першого і другого, тільки звучать однаково.
Як розібратися в цьому різномаїтті баночок ?!
Існує кілька принципів, які допоможуть розібратися "що в банці":
1. Відповідність продукту потребам.
Не варто намагатися худнути з креатином та гейнером, так само як і зміцнювати імунітет трібулусом або хондропротектором. У кожного продукту є свій функціонал - цільове збагачення харчування.
Спочатку вивчаємо питання грамотного застосування, після купуємо, п'ємо / їмо і насолоджуємося результатом.
2. Неприродна функціональність.
Спортивне харчування збагачує раціон необхідними поживними речовинами, мінералами, вітамінами, але не гормонами! Варто дуже акуратно використовувати продукти спортивного харчування, на яких "той хлопець" набрав 10-15 кг за місяць". Протеїн, гейнер, креатин, ВСАА .... подібного приросту сухої м'язової маси давати самі по собі не можуть.
Їх завдання: шляхом доповнення основного раціону, допомогти ефективніше тренуватися і краще виглядати, АЛЕ в рамках генетики. Напевно, ви не раз чули, що в людську природу не закладена підвищена мускулистість. Бодібілдинг та фітнес - те саме, що і тюнінг авто.
Так ось спортивне харчування допоможе машині-тілу їхати швидше, комфортніше, але не виведе на етап Формули-1.
3. Незрозумілий склад.
Великі гравці ринку спортивного харчування, вибудовуючи маркетингові програми з виведення своїх продуктів на ринок, часто користуються слабкою поінформованістю рядового споживача. Купуючи той чи інший продукт, потрібно собі дати відповідь на основне питання: "Форма або зміст"? У спортивному харчуванні все як у звичайних продуктах: чим менше інгредієнтів - тим натуральніше.
Тут головне не перестаратися - деякі порошкові продукти, якщо їх брати без смакових наповнювачів, володіють неприємним смаком і запахом: аргінін, ВСАА, колаген, карнітин.
Деякі речовини, без додавання антизлежувач, консервантів, пігменту - можуть окислюватися при контакті з повітрям і міняти колір: аскорбінова кислота (вітамін С), карнітин.
4. Імпортне завжди краще.
Відразу варто задати собі питання: з чого виробляють спортивне харчування? Специфіка вітчизняного ринку спортивного харчування полягає в тому, що, практично вся сировина, з якого воно виробляється, приїжджає до нас на Батьківщину з різних країн далекого зарубіжжя. Немає ані у нас, ані в країнах так званого ближнього зарубіжжя, жодного заводу з виробництва амінокислот.
Вітаміни - знову ж таки, з огляду на характеристики і ціни, вигідніше використовувати імпортні. Смакові добавки, барвники, ароматизатори і т.п. - 100% імпорт. Вітчизняним буває тільки білок. Та й то, позиція, можна сказати, дефіцитна.
Імпорту на ринку багато більше. Хвиля контрафакту, що захлеснула нас в кризовий період, істотно підвищила ризик покупки підробки. Таким чином, обирати продукт варто виключно за споживчими характеристиками.
Бажаємо міцного здоров'я і ефективних тренувань!