Під час повсякденних навантажень людині вистачає білків, які надходять разом із традиційною їжею: м'ясо, риба, яйця та молочні продукти досить багаті на протеїни (поліпептиди). Однак під час тренувань споживання амінокислот зростає — вони йдуть на відновлення пошкоджених тканин та будівництво нових клітин.
Амінокислоти є найважливішим елементом спортивного харчування: їх регулярне та правильне вживання у комплексі з тренуваннями сприяє зростанню м'язів та набору маси. Наш організм отримує протеїни тільки ззовні, тому добова норма, що рекомендується, — не менше 2-3г на 1 кг маси.
Основні види протеїну та їх дія
Відразу хочемо відзначити, що спортпіт не ділиться на «чоловічий» і «жіночий». Хоча, у деяких випадках, жінкам не рекомендують у великій кількості альбумін, а чоловікам – соєві продукти. Замовляючи білкові добавки, грамотніше звернути увагу на їх склад і властивості, що випливають з нього, для організму. Розглянемо нижче найпоширеніші види, щоб визначитись, який протеїн купити саме вам.Молочний протеїн
При виготовленні сирів і сиру залишається «побічний», але при цьому корисний продукт — сироватка, багата на цінні та поживні речовини. Її використовують для виготовлення сироваткового протеїну.
Сироватковий протеїн - анаболік, тобто чудово підходить спортсменам, щоб наростити м'язову масу. Хороша підтримка м'язів у вигляді незамінних амінокислот. Тому рекомендуємо приймати сироватковий білок за півгодини до занять спортом або після давши організму трохи відпочити. Такий протеїн купити можна в нашому магазині, адже є великий асортимент продукції на основі сироватки
Казеїновий протеїн виробляють шляхом обробки молока: його фільтрують або ферментують. В результаті одержують міцелярний казеїн або казеїнат кальцію відповідно.
Казеїн - це антикатаболік, «повільний» вид білка. Протягом часу своєї дії він постачає у м'язи всі потрібні амінокислоти. Його рекомендують приймати перед сном або як живильне перекушування, якщо з якихось причин доводиться пропустити повноцінний прийом їжі. Відмінно підходить для схуднення: знімає відчуття голоду на кілька годин.
- Рекомендований як постійне джерело поживних речовин для людей похилого віку, щоб підтримувати м'язовий об'єм і білковий баланс в організмі.
Яєчний протеїн
Виготовляється з яєчного білка, який висушують, очищають та подрібнюють на порошок. В результаті виходить чистий альбумін.Альбумін – чудове рішення для спортивних людей з непереносимістю лактози. У складі є весь спектр необхідних амінокислот. Завдяки досить тривалому часу дії він успішно замінює казеїн. Тому яєчний білок рекомендовано вживати ввечері як останній прийом їжі. Чудово втамовує голод на кілька годин. Яєчний протеїн купити рекомендуєтся також тим, кто бажає схуднути.
Рослинний протеїн
Це білки, виділені з плодів та рослин, амінокислотний склад яких повноцінний для організму людини. Найбільш популярний – соєвий протеїн.
Хороший відсутністю глютену, лактози, холестерину; відрізняється гіпоалергенністю. Підходить для веганів та вегетаріанців, а також людям, що тримають різноманітні дієти та пости.
Як підібрати протеїн для спортивного харчування
Щоб купити протеїн, який ідеально підійде для вашого організму та способу життя, варто звернути увагу на кілька ключових параметрів.
Склад
Сироваткові білки засвоюються дуже швидко. Внаслідок їх використовують за 30-40 хвилин до тренування, як підтримку м'язів під час занять спортом. Або після, через 30-40 хвилин, коли в організмі настає пік споживання мікроелементів для відновлення організму після навантаження.
Казеїн — це «повільний білок», який розщеплюватиметься в організмі до восьми годин, тому його приймають перед сном. Весь цей час м'язи отримують весь спектр необхідних елементів та набирають вагу.
При непереносимості лактози показаний яєчний білок, який схожий на казеїн. Відрізняється тривалим засвоєнням до 6 годин, тому його також приймають у вечірній час доби.
Концентрація
Сироваткова добавка випускається у вигляді гідролізату, ізоляту та концентрату, які відрізняються ступенем очищення та концентрацією білка.
- Ізолят (WPI) – найчистіший (від 90% і вище), який засвоюється швидко, відрізняється меншою алергенністю і підходить спортсменам, які не переносять лактозу.
- Концентрат (WPC) — менш глибоке очищення (від 40% і вище), зате коштує дешевше та легко засвоюється. Концентрат вибирають для заощадження.
- Гідролізат (WPH) – чистота до 95% і висока швидкість засвоєння, забезпечує максимально швидке відновлення після тренінгу, сприяє активному виробленню інсуліну.
Для всіх інших типів спортивного харчування можемо сказати, що 75-80% білка – це дуже добрий показник для спорту.
Якість
Щоб швидко досягти видимих результатів від тренувань, необхідно вибирати якісне спортивне харчування у перевіреному магазині. Рекомендуємо уважно звіряти маркування, склад, зовнішній вигляд упаковки з тим, що заявлено оригінальним постачальником. Щоб спростити це завдання, можна купити протеїн у магазині abpro.ua, бо всі тести ми вже зробили за вас :)
Смак
У магазині abpro.ua ви можете вибрати спортпит, різний за складом, консистенцією та запахом. Тепер є можливість зробити протеїновий коктейль не лише класичного смаку, але й з ароматом шоколаду, ванілі, полуниці, банана, яблука чи вишуканих десертів. Вибирайте той, хто надихає вас найбільше!
Який же протеїн купити: сироватковий, соєвий, молочний (казеїн) або яєчний?
Щоб не втомлювати непотрібною інформацією, тезисно виглядає це так:
- сироватковий - набір сухої м'язової маси, зміцнення імунітету, відновлення після високоінтенсивних тренувань
- соєвий - в повному обсязі відповідає потребам організму за амінокислотним складом, має сенс використовувати тільки веганам з доповненням амінокислотами ВСАА
- казеїн (молочний протеїн) - з причини високої в'язкості при розчиненні, хлопці в білих халатах придумали «міцелярно казеїн» - по суті безлактозне знежирене сухе молоко. В теорії повинен використовуватися на «сушці», але висока біодоступність, в порівнянні з казеїном, практично «ставить хрест» на доцільності такого застосування
- яєчний - найцікавіший і досить рідкісний вид протеїну. У чистому вигляді, як спортивне харчування, не проводиться (незважаючи на заяви виробників). У комбінації з сироватковим білком (сир з молочної сироватки-яєчний протеїн) дає добре збалансований амінокислотний склад, швидкість засвоєння від високої (сироватковий) до середньої (яєчний) дозволяє ефективно використовувати як для сушіння, так і для набору м'язової маси.
У підсумку, коли нам потрібен протеїн при заняттях спортом:
- набір м'язової маси;
- зниження жирових відкладень;
- підвищення швидкісно-силових характеристик;
- підтримання тонусу м'язів, особливо після 30;
- зміцнення імунітету;
- «проміжні» прийоми їжі.
Замовити протеїн з доставкою по Україні
Інтернет-магазин abpro.ua — це широкий асортимент різноманітного спортивного харчування за демократичними цінами!
- Тільки сертифіковані товари;
- Всі позиції каталогу вже в наявності на нашому складі, а їх вартість - щоденно перевіряється та коригується;
- Професійна консультація та підбір спортивного харчування;
- Гнучка система оплати: готівковий та безготівковий розрахунок, можливість оплати при отриманні товарів;
- Відправлення в будь-яке зручне відділення пошти України за передоплатою або післяплатою;
А також сезонні розпродажі, знижки, акції та привабливі умови для постійних клієнтів.
Вибирайте, замовляйте, та ми відправимо у Львів, Чернівці, Рівне, Ужгород, Житомир, Харків, в Одессу та інші міста нашої суверенної держави!